שלושה אקזיטים לקרנות אלטו

שלושה אקזיטים לקרנות ALTO

מכרו שלושה נכסים מסחריים בארה”ב ב-90 מיליון דולר וברווח של 60% על ההון העצמי

לאחרונה הגדילה ALTO את הגיוס לקרן השלישית לסכום של 130 מיליון דולר

 

קרן ALTO I וקרן ALTO II מימשו שלושה נכסים בארה”ב ברבעון הראשון של 2019 בתמורה כוללת של 90 מיליון דולר וברווח כולל של כ-60% על ההון העצמי. אלטו השלימה בהצלחה את הגיוס לקרן השלישית  ALTO III בסך של כ-130 מיליון דולר. אלטו קרנות נדל”ן הוקמה ב-2010 וגייסה עד כה 306 מיליון דולר, ל-3 קרנות שונות. מיום הקמתה קרן אלטו רכשה 61 נכסים, בשווי כולל של 1.1 מיליארד דולר, בשטח כולל של 1.1 מיליון מטר רבוע וביצעה 24 מימושים בתשואה שנתית נטו (Net IRR) בסך 20%.

אסטרטגיית ההשקעה של קרן ALTO III תמשיך להתמקד ברכישת נכסים מניבים בעלי פוטנציאל השבחה, המסתמכים בעיקר על דיירים מתחום השירותים, כגון מסעדות, בתי קפה ומזון מהיר, רשתות דיסקאונט, מכוני כושר ויופי, קליניקות רפואיות ועוד.

הקרן תמקד את השקעותיה מבחינה גיאוגרפית ותשקיע ב-12 שווקים צומחים בארה”ב בעלי נתונים מאקרו כלכליים ודמוגרפיים טובים (בעיקר בדרום ארה”ב), במטרה להשיג שיעורי תשואה שנתית נטו הנעים בטווח של 14%-12%.

לדברי מודי כידון ויניב מלמוד, מייסדי ALTO, “אנו מלאי סיפוק על בחירתם החוזרת של משקיעי הקרן להשקיע יחד עמנו ורואים בה הבעת אמון באסטרטגיית הקרן ומנהליה. נמשיך לבחון ולאתר כל העת הזדמנויות טובות להשקעה במרכזי קניות פתוחים בעלי תמהיל שוכרים “e-commerce proof” בשווקים צומחים בארה”ב”.

שלושת המימושים האחרונים כללו

קרן ALTO I

 

מימשה את Towngate, מרכז קניות פתוח ב- Moreno Valley, California, המשתרע על שטח כולל של כ-27 אלף מ”ר תמורת כ-51 מיליון דולר, המשקף רווח של 70% על ההון העצמי.

קרן ALTO II

 

מימשה את Surprise Industrial, מרכז תעשייתי ב- Surprise, Arizona, המשתרע על שטח כולל של כ-39 אלף מ”ר תמורת כ-24 מיליון דולר, המשקף רווח של 20% על ההון העצמי.

קרן ALTO II

 

 מימשה את The Shoppes at Calimesa, מרכז קניות פתוח ב-Calimesa, California, המשתרע על שטח כולל של כ-4.5 אלף מ”ר תמורת  כ-15 מיליון דולר, המשקף רווח של 60% על ההון העצמי.

ALTO קרנות נדל”ן

מאגדת בתוכה קרנות השקעה המתמחות בנדל”ן מניב בתחום המסחרי ברחבי ארה”ב. ALTO נוסדה בשנת 2010 ע”י מר מודי כידון, יו”ר הדירקטוריון, ומר יניב מלמוד, המשמש כמנכ”ל. הקרן מנוהלת מניו יורק עם משרדים אזוריים בדאלאס ובתל אביב.

 

הכותרות כבר מבשרות על רעידת אדמה, בעקבות העלייה הקרובה של ענקית האינטרנט אמזון לישראל, מהלך שהפך בימים האחרונים לרשמי ולוודאי. ענקית הקמעונאות כבר פנתה בעברית למוכרים בארץ כדי שימכרו דרכה את מרכולתם, ומדובר ככל הנראה בשבועות או בחודשים ספורים בלבד עד שאמזון תגביר הילוך בחדירה המואצת לשוק הישראלי.  האם אכן מדובר ב”מכת מוות” לעולם הישן? ממש לא בטוח. קרא עוד